KONYASPOR BASIN SÖZCÜSÜ ÖTEN: LİGLERİN ERTELENMESİ YERİNDE BİR KARARbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

İttifak Holding Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, ‘koronavirüs’ salgını nedeniyle liglerin ertelenmesiyle ilgili, sağlık açısından hayırlı bir karar olduğunu söyledi.

Bugün Ankara’da federasyon başkanlarıyla bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm dünyada etkili olan ‘koronavirüs’ salgını nedeniyle spor müsabakalarının ertelendiğini açıkladı.Sağlığın her şeyden önce geldiğini belirten Güven Öten, “Muhakkak ki oyuncularda da bir tedirginlik vardı. Bizim oyuncularımızda aşırı derecede öyle bir sorun yoktu. Çünkü biz bütün tedbirleri aldık. Ama sonuçta oynayacağınız rakibiniz var. Bunun için gidilecek, gelinecek, seyahat var, yolculuk her şey bunda etken. Bunların hepsini düşündüğümüzde tabii ki bu tedirginlikle ve seyircisiz oynanan maçların hiç kimseye bir faydası olmayacaktır. Ama bundan sonraki planlama çok önem arz eden, süreç çok önem arz eden. Kısa aralıklarla bilgiler verildiği zaman çalıştay kurulacakmış. Buna göre liglerin ne olacağı Allah korusun vaka sayısı artarsa bu sefer süre uzadıktan sonra bir anlamı da çok kalmayacak. Çünkü futbolcular en azından şu gün bile dense alışma süreçleri var, tekrar kasların veya performanslarının durumu var. O bile bir hafta 10 günlük bir süreçtir. Şu an için yerinde bir karar oldu. Tüm Avrupa ile entegrasyon açısından tüm sporcuların tedirginliği açısından, dengeler, sıkıntılar olacaktır ama sağlık en başta gelir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Betpas326.com

betpas güncel giriş adresinden siteye katılarak en çok kazanan üye haline gelebilirsiniz.betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir